Parafínový zábal

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na obličej, dekolt, ruce, záda, stehna nebo chodidla.

Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Před aplikací se doporučuje nanést výživný pleťový krém, nebo masku, která se pak beze zbytku vstřebá.

Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy.

Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou, pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. v práci, při práci na počítači.

K zvýšení účinku používáme při masáži vhodný kosmetický přípravek, který se lépe a hlouběji vstřebá do prohřátě pokožky a tím se zvýší jeho účinnost.

Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Vedr nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také má blahodárný účinek na zbytek těla.

Parafínové zábaly jsou jednou z forem termoléčby a aplikují se při teplotě 52 – 62 °C.

Prafín a jeho účinky na tělo

Jak dlouho trvá parafínový zábal?

Většinou se parafínové zábaly nechávají působit po dobu cca 30 minut.

Probíhá-li však jejich aplikace v rámci jiných procedur, může trvat i déle.

Zpět na masáže Řepy Hlavní strana Ceník zábalů