Pedikúra

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra zahrnuje minerální lázeň, odstranění zrohovatělé kůže, vyhlazení pokožky, ošetření a úpravu nehtů a nakonec vmasírování zvláčňující emulze.

Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu skalpel, s pomocí kterého se opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. Ošetření může někdy lechtat.

Nehty, olej a masáž chodidel

Následuje úprava nehtů - zastřižení, opilování, změkčení kůžiček. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí pemzou, ošetří speciálním olejem a provede masáž.

Na masáž používáme ajurvédské medikované oleje.

Suchá pedikúra

Suchá pedikúra bývá svými příznivci vychvalována zejména proto, že při ní nedochází k manipulaci se skalpelem. Díky tomu je metoda vhodná i pro diabetiky a lidi trpící plísněmi. Při suché pedikuře se používá speciální bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži.

Pedikérka nehty nejprve vydesinfikuje a pak se věnuje úpravě nehtů. Obrousí ztvrdlou kůži v jejich okolí, zkrátí a upraví jejich tvar i tloušťku a ošetří případné zarostlé nehty. V další fázi se pak věnuje odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů s pomocí vysokorychlostní brusky. Na závěr pedikérka celé nohy ošetří olejem a dopřeje vám relaxační masáž chodidel.

Na masáž používáme ajurvédské medikované oleje.

Zpět na masáže Ceník pedikúry